Krajský přebor Královéhradeckého a Pardubického kraje

Vážení příznivci sportovní gymnastiky,

srdečně vás zveme na Krajský přebor Královéhradeckého a Pardubického kraje ve sportovní gymnastice ženských složek - žákovské kategorie a soutěž družstev II. a III. liga.

Závod se koná dne 17. 11. 2017 od 9,30 hodin v ZŠ Bezručova.

Těšíme se na vás.

Úspěch našich gymnastek

Velký úspěch přivezla děvčata z našeho oddílu sportovní gymnastiky z Mistrovství České republiky                               v Litomyšli 28. 10. 2017

Míša Šubrtová vybojovala bronzovou medaili v kategorii starší žákyně a Kátě Jakubské patří 7. místo v kategorii juniorky.

Reportáž z celého závodu můžete zhlédnout v následujícím příspěvku.

Nábor nových gymnastek

Oddíl sportovní gymnastiky Sokola Hradec Králové pořádá nábor nových gymnastek ročníků narození 2012/2013.

Tréninky budou probíhat v úterý a ve čtvrtek od 16:30 - 17:30 hod.

Úvodní schůzka a první trénink proběhne v úterý 19. 9. 2017 od 16:30 v tělocvičně ZŠ Bezručova.

Případní zájemci se, prosím, ozvěte na email jana.sisanova@seznam.cz.

Termínová listina závodů 2017

Zápis ze schůze oddílu 6. 3. 2017

Napsali o nás v Hradeckém deníku

Zpráva o činnosti oddílu za rok 2016

Jarní část sezóny jsme zahájily závody ve Vrchlabí, kde jsme se zúčastnily Krkonošského poháru. O týden později se uskutečnily závody na domácí půdě, když v naší tělocvičně proběhl již 49. ročník Velké ceny Hradce Králové. Závodu se zúčastnily oddíly z celé České republiky. Z domácího oddílu si nejlépe vedla mladší žákyně Klára Molitorová, která obsadila v konkurenci 40 závodnic 3. místo a stala se zároveň nejúspěšnější hradeckou závodnicí. Dubnové závodění jsme završily účastí na Dokské kladině, kde svou závodní kariéru odstartovaly i nejmladší členky oddílu Adéla Daridová a Aneta Zimmermanová (obě ročník narození 2010). Dalším závodem byl jihlavský Bedřichovský ježek. Tímto závodem byla završena závodní příprava a naše pozornost se upínala především směrem k přeborům Královéhradeckého a Pardubického kraje, které pro nás představovaly vrchol jarní sezóny. Nejlépe se prezentovaly K. Jakubská, K. Klausová a A. Wildová, které ve svých kategoriích zvítězily. Ještě před prázdninami jsme absolvovaly závod družstev Čerti s andělem, kde jsme obsadily stříbrnou příčku (družstvo ve složení K. Molitorová, A. Wildová, M. Šubrtová, A. Seidlová).

Po letních prázdninách jsme se tradičně zúčastnily Nábřeží sportovců, které sloužilo nejen pro prezentaci oddílů, ale i jako náborová činnost nových členů oddílů.

Podzimní závodní část sezóny odstartovala Adéla Wildová mistrovstvím České republiky v kategorii žákyně C, kde osadila velmi pěkné 15. místo. Přípravu na závody jsme si zpestřily účastí na Sokolské akademii, kde se naše vystoupení setkalo s velmi pozitivními ohlasy. Následovalo finále závodu České obce sokolské, kde se v kategorii žen umístila Kamila Klausová na 6. místě. Dalším závodem pro nás byly přebory Královéhradeckého a Pardubického kraje družstev. V kategorii mladších žákyň měl domácí oddíl dokonce dvě družstva, která bojovala nejen o co nejlepší umístění, ale také o splnění výkonnostního stupně. I když nám medailové umístění o jednu příčku uniklo, výkonnostní stupeň se podařilo splnit T. Machačkové, E. Pavlíkové a A. Kratochvílové. V závodě III. ligy se naše družstvo ve složení K. Molitorová, M. Šubrtová, A. Wildová a A. Silberová umístilo na 2. místě. Závod II. ligy se nesl v duchu bojů o postup na mistrovství České republiky družstev. Zde domácí závodnice K. Klausová a K. Jakubská hostovaly za oddíl TJ Jičín, které obsadilo zlatou příčku. Díky získání divoké karty se děvčata 2. adventní neděli zúčastnila avizovaného mistrovství České republiky, kde v konkurenci nejlepších oddílů z celé ČR obsadila krásné 13. místo. Závěr sezóny pro nás jako již tradičně představovala účast na memoriálu Mirky Brdíčkové-Šplíchalové a memoriálu J. Šplíchala v Chrudimi. Hradeckým závodnicím se zadařilo a díky A. Wildové, M. Šubrtové, K. Jakubské a K. Klausové si děvčata přivezla nejen bronzové medaile za umístění ve svých kategoriích, ale také stříbrné medaile za závod družstev. Následoval závod nejmladších žákyň oddílu, kde si nejlépe vedly Aneta Zimmermannová a Tereza Machačková, které hradeckou sbírku medailí doplnily o další bronzové medaile.

Činnost oddílu sportovní gymnastiky je realizována za finanční podpory Královéhradeckého kraje, Statutárního města Hradec Králové prostřednictvím ČOS a ČGF Ministerstvo školství a tělovýchovy.